+420 608 120 231

bonaca@bonacatravel.cz

Po - Pá: 8.30 - 16.30 hod.

Reference

Dálniční poplatky

 

Do Chorvatska se z České republiky cestuje nejčastěji přes Rakousko a Slovinsko, případně přes Slovensko a Maďarsko.

 

 

Rakousko

Silniční poplatky se hradí formou dálniční známky (vyjma vozidel nad 3,5 t, která platí mýtné). Kromě poplatku za dálniční známku je průjezd některých silničních úseků zpoplatněn dalším poplatkem hrazeným při průjezdu mýtnou bránou.

Další informace a ceník ke stažení zde: Rakousko

 

 

Slovinsko

Na slovinských dálnicích a rychlostních silnicích je pro osobní auta a motocykly povinná dálniční známka (vinjeta). Vozidla nad 3,5 t platí mýtné.

Další informace a ceník ke stažení zde: Slovinsko

 

 

Slovensko

Na Slovenku je pro osobní automobily zaveden systém tzv. elektronických dálničních známek. Jedná se o elektronickou registraci konkrétního vozidla podle jeho registrační značky (SPZ).  

Další informace a ceník ke stažení zde: Slovensko

 

 

Maďarsko

V Maďarsku je průjezd dálničních úseků a některých silnic první třídy zpoplatněn pomocí tzv. elektronické dálniční známky.

Další informace a ceník ke stažení zde: Maďarsko

 

 

Chorvatsko

Průjezd chorvatských dálnic je zpoplatněn nikoliv formou dálniční známky, ale s využitím mýtných bran, ve kterých jsou dálniční poplatky vybírány. Mýtné lze platit v hotovosti, a to i v zahraničních měnách podle úředního kurzovního lístku, nebo platebními kartami (American Express, Diners, Master Card, Maestro, Visa). Platit lze také přes bezkontaktní elektronický systém ENC.

Podrobné informace a ceníky ke stažení zde: Chorvatsko

Chcete zaslat nabídku? Potřebujete poradit?Napište nám.

Toužíte po dovolené, na kterou nikdy nezapomenete?

Ať už hledáte cokoli, rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů a s využitím Vaší e-mailové adresy pro marketingové účely.